10055295-10010TLF Amphenol FCI
  • More about 10055295-10010TLF Amphenol FCI
    10055295-10010TLF Amphenol FCI
    10055295-10010TLF is manufactured by Amphenol FCI and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. 10055295-10010TLF is described as CONN PCI EXP FEMALE 140POS 0.039. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol FCI
    ---> Edgeboard Card Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Edgeboard Card Connectors
    Connectors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    View
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    Vector
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM