TVPS00RF-21-16SB-LC Amphenol Aerospace
  • More about TVPS00RF-21-16SB-LC Amphenol Aerospace
    TVPS00RF-21-16SB-LC is manufactured by Amphenol Aerospace and is categorized in the Circular Connector Housings category. TVPS00RF-21-16SB-LC is described as CONN RCPT HSG FMALE 16POS PNL MT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol Aerospace
    ---> Circular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH