TVPS00RF-21-16PB-LC Amphenol Aerospace
  • More about TVPS00RF-21-16PB-LC Amphenol Aerospace
    TVPS00RF-21-16PB-LC is manufactured by Amphenol Aerospace and is categorized in the Circular Connector Housings category. TVPS00RF-21-16PB-LC is described as CONN RCPT HSG MALE 16POS PNL MT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol Aerospace
    ---> Circular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
    Schroff
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"