JT06RT-14-18S-023-LC Amphenol Aerospace
  • More about JT06RT-14-18S-023-LC Amphenol Aerospace
    JT06RT-14-18S-023-LC is manufactured by Amphenol Aerospace and is categorized in the Circular Connector Housings category. JT06RT-14-18S-023-LC is described as CONN PLUG HSG FMALE 18POS INLINE. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol Aerospace
    ---> Circular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"