XF-00300-2120 Amgis
  • Part Number: XF-00300-2120
  • Manufacturer Name: Amgis
  • Description: XFMR TOROIDAL 2 X 120V 300VA
  • Category: Power Transformers
  • Status:
  • More about XF-00300-2120 Amgis
    XF-00300-2120 Amgis
    XF-00300-2120 is manufactured by Amgis and is categorized in the Power Transformers category. XF-00300-2120 is described as XFMR TOROIDAL 2 X 120V 300VA. Perfect Parts is a supplier of Transformers and other Passives.
    ---> Other parts by Amgis
    ---> Power Transformers from all manufacturers
    ---> Transformers by sub category
  • More About  Power Transformers
    Transformers
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK