XF-00225-2120 Amgis
  • Part Number: XF-00225-2120
  • Manufacturer Name: Amgis
  • Description: XFMR TOROIDAL 2 X 120V 225VA
  • Category: Power Transformers
  • Status:
  • More about XF-00225-2120 Amgis
    XF-00225-2120 Amgis
    XF-00225-2120 is manufactured by Amgis and is categorized in the Power Transformers category. XF-00225-2120 is described as XFMR TOROIDAL 2 X 120V 225VA. Perfect Parts is a supplier of Transformers and other Passives.
    ---> Other parts by Amgis
    ---> Power Transformers from all manufacturers
    ---> Transformers by sub category
  • More About  Power Transformers
    Transformers
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP