SWS-1.81-168 Amgis
  • Part Number: SWS-1.81-168
  • Manufacturer Name: Amgis
  • Description: FIXED IND 168UH 1.81A 180 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SWS-1.81-168 Amgis
    SWS-1.81-168 Amgis
    SWS-1.81-168 is manufactured by Amgis and is categorized in the Fixed Inductors category. SWS-1.81-168 is described as FIXED IND 168UH 1.81A 180 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Amgis
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)