SWC-2.70-77 Amgis
  • Part Number: SWC-2.70-77
  • Manufacturer Name: Amgis
  • Description: FIXED IND 77UH 2.7A 90 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SWC-2.70-77 Amgis
    SWC-2.70-77 Amgis
    SWC-2.70-77 is manufactured by Amgis and is categorized in the Fixed Inductors category. SWC-2.70-77 is described as FIXED IND 77UH 2.7A 90 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Amgis
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"