SH260C-5.0-10 Amgis
  • Part Number: SH260C-5.0-10
  • Manufacturer Name: Amgis
  • Description: FIXED IND 10UH 5A 25 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SH260C-5.0-10 Amgis
    SH260C-5.0-10 Amgis
    SH260C-5.0-10 is manufactured by Amgis and is categorized in the Fixed Inductors category. SH260C-5.0-10 is described as FIXED IND 10UH 5A 25 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP