506WLSN6R00KT236T American Technical Ceramics
  • Available: 11
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 506WLSN6R00KT236T American Technical Ceramics
    506WLSN6R00KT236T is manufactured by American Technical Ceramics and is categorized in the Fixed Inductors category. 506WLSN6R00KT236T is described as FIXED IND 6UH 236MA 2.8 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by American Technical Ceramics
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V