T-362-508M2 American Electrical
  • More about T-362-508M2 American Electrical
    T-362-508M2 is manufactured by American Electrical and is categorized in the Wire-To-Board Terminal Blocks category. T-362-508M2 is described as PCB TERM 5.08MM 4 POLE 14-24 AWG. Perfect Parts is a supplier of Terminals and Terminal Blocks and other Interconnects.
    ---> Other parts by American Electrical
    ---> Wire-To-Board Terminal Blocks from all manufacturers
    ---> Terminals and Terminal Blocks by sub category
  • More About  Wire-To-Board Terminal Blocks
    Terminals and Terminal Blocks
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA