NPA-500B-030D Advanced Sensors
  • Part Number: NPA-500B-030D
  • Manufacturer Name: Advanced Sensors
  • Description: Pressure Sensor; Analog Amplified; 5 VDC; Calibrated; Barbed; 30 PSI; Differential
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NPA-500B-030D Advanced Sensors
    NPA-500B-030D Advanced Sensors
    NPA-500B-030D is manufactured by Advanced Sensors and is categorized in the Sensors category. NPA-500B-030D is described as Pressure Sensor; Analog Amplified; 5 VDC; Calibrated; Barbed; 30 PSI; Differential. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Advanced Sensors
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE