KC2520K60.0000C10E00 AVX Corp / Kyocera Corp
  • More about KC2520K60.0000C10E00 AVX Corp / Kyocera Corp
    KC2520K60.0000C10E00 is manufactured by AVX Corp / Kyocera Corp and is categorized in the General Oscillators category. KC2520K60.0000C10E00 is described as OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH