SR215E474MAR AVX Corp
  • Part Number: SR215E474MAR
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Ceramic; Cap 0.47 uF; Tol 20%; 50 VDC; Radial; Z5U
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • Available: 284
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SR215E474MAR AVX Corp
    SR215E474MAR AVX Corp
    SR215E474MAR is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. SR215E474MAR is described as Capacitor; Ceramic; Cap 0.47 uF; Tol 20%; 50 VDC; Radial; Z5U. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"