SR215E105MAR AVX Corp
  • Part Number: SR215E105MAR
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: SR21 SR 1uF Ceramic Multilayer Capacitor, 50 VDC, +85degC, Z5U Dielec, +/-20%
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • Available: 626
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SR215E105MAR AVX Corp
    SR215E105MAR AVX Corp
    SR215E105MAR is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. SR215E105MAR is described as SR21 SR 1uF Ceramic Multilayer Capacitor, 50 VDC, +85degC, Z5U Dielec, +/-20%. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"