SR211A561JAR AVX Corp
  • Part Number: SR211A561JAR
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor Ceramic; Radial 560pF; 100V; 5%; C0G
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about SR211A561JAR AVX Corp
    SR211A561JAR AVX Corp
    SR211A561JAR is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. SR211A561JAR is described as Capacitor Ceramic; Radial 560pF; 100V; 5%; C0G. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE