SD1206S100S1R0 AVX Corp
  • Available: 18,390
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SD1206S100S1R0 AVX Corp
    SD1206S100S1R0 AVX Corp
    SD1206S100S1R0 is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Zener Single Diodes category. SD1206S100S1R0 is described as DIODE SCHOTTKY 100V 1A 1206. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"