SD1206S040S2R0 AVX Corp
  • Available: 20,554
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SD1206S040S2R0 AVX Corp
    SD1206S040S2R0 AVX Corp
    SD1206S040S2R0 is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Zener Single Diodes category. SD1206S040S2R0 is described as DIODE SCHOTTKY 40V 2A 1206. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    View
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"