L08053R3CEWTR AVX Corp
  • Part Number: L08053R3CEWTR
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: FIXED IND 3.3NH 750MA 110 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about L08053R3CEWTR AVX Corp
    L08053R3CEWTR AVX Corp
    L08053R3CEWTR is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Fixed Inductors category. L08053R3CEWTR is described as FIXED IND 3.3NH 750MA 110 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V