L0805180GEWTR AVX Corp
  • Part Number: L0805180GEWTR
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: FIXED IND 18NH 500MA 350 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about L0805180GEWTR AVX Corp
    L0805180GEWTR AVX Corp
    L0805180GEWTR is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Fixed Inductors category. L0805180GEWTR is described as FIXED IND 18NH 500MA 350 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK