L0805120GEWTR AVX Corp
  • Part Number: L0805120GEWTR
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: FIXED IND 12NH 750MA 200 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about L0805120GEWTR AVX Corp
    L0805120GEWTR AVX Corp
    L0805120GEWTR is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Fixed Inductors category. L0805120GEWTR is described as FIXED IND 12NH 750MA 200 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    MIC INLINE 1 BUTTON W/RUBBER CBL
    PLUG / SOCKET
    Mallory Sonalert
    CONTROL MANUAL VOLUME
    Mallory Sonalert
    GASKET NEMA 4X FOR 1SC SERIES
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    MOD USB FLASH DRV INTRFACE W/LID
    ACOUSTIC DAMPER YELLOW 4700OHMS
    ACOUSTIC DAMPER 1500 OHMS