L06038R2DGWTR500 AVX Corp
  • Part Number: L06038R2DGWTR500
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: FIXED IND 8.2NH 300MA 350 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about L06038R2DGWTR500 AVX Corp
    L06038R2DGWTR500 AVX Corp
    L06038R2DGWTR500 is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Fixed Inductors category. L06038R2DGWTR500 is described as FIXED IND 8.2NH 300MA 350 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY CHARGER
    View
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V