HLQ02270HTTR AVX Corp
  • Part Number: HLQ02270HTTR
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: FIXED IND 27NH 95MA 2.1 OHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 33,600
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HLQ02270HTTR AVX Corp
    HLQ02270HTTR AVX Corp
    HLQ02270HTTR is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Fixed Inductors category. HLQ02270HTTR is described as FIXED IND 27NH 95MA 2.1 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"