GL2R0KA7B250 AVX Corp
  • Part Number: GL2R0KA7B250
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: FIXED IND 2UH 250MA 1.45 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 29
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about GL2R0KA7B250 AVX Corp
    GL2R0KA7B250 AVX Corp
    GL2R0KA7B250 is manufactured by AVX Corp and is categorized in the Fixed Inductors category. GL2R0KA7B250 is described as FIXED IND 2UH 250MA 1.45 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE