CK05BX332K AVX Corp
  • Part Number: CK05BX332K
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Ceramic; Cap 3300 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 100 VDC; Radial; BX
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about CK05BX332K AVX Corp
    CK05BX332K AVX Corp
    CK05BX332K is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. CK05BX332K is described as Capacitor; Ceramic; Cap 3300 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 100 VDC; Radial; BX. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED