CK05BX330K AVX Corp
  • Part Number: CK05BX330K
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Ceramic; Cap 33 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 200 VDC; Radial; BX
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • Available: 1,460
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CK05BX330K AVX Corp
    CK05BX330K AVX Corp
    CK05BX330K is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. CK05BX330K is described as Capacitor; Ceramic; Cap 33 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 200 VDC; Radial; BX. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    View
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE