CK05BX222K AVX Corp
  • Part Number: CK05BX222K
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Ceramic; Cap 2200 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 100 VDC; Radial; BX
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about CK05BX222K AVX Corp
    CK05BX222K AVX Corp
    CK05BX222K is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. CK05BX222K is described as Capacitor; Ceramic; Cap 2200 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 100 VDC; Radial; BX. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 27MM 2.0KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V