CK05BX221K AVX Corp
  • Part Number: CK05BX221K
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Ceramic; Cap 220 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 200 VDC; Radial; BX
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about CK05BX221K AVX Corp
    CK05BX221K AVX Corp
    CK05BX221K is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. CK05BX221K is described as Capacitor; Ceramic; Cap 220 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 200 VDC; Radial; BX. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    View
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH