CK05BX153K AVX Corp
  • Part Number: CK05BX153K
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Ceramic; Cap 0.015 uF; Tol 10%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; BX
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about CK05BX153K AVX Corp
    CK05BX153K AVX Corp
    CK05BX153K is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. CK05BX153K is described as Capacitor; Ceramic; Cap 0.015 uF; Tol 10%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; BX. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"