CK05BX100K AVX Corp
  • Part Number: CK05BX100K
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Ceramic; Cap 10 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 200 VDC; Radial; BX
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about CK05BX100K AVX Corp
    CK05BX100K AVX Corp
    CK05BX100K is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. CK05BX100K is described as Capacitor; Ceramic; Cap 10 pF; Tol 10%; Vol-Rtg 200 VDC; Radial; BX. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by AVX Corp
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Dfrobot
  • Description
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT