Q19P1BXXR24E APEM
  • Part Number: Q19P1BXXR24E
  • Manufacturer Name: APEM
  • Description: LED INDICATOR, 19MM, PROMINENT, 24VDC, IP67
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • Available: 4
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about Q19P1BXXR24E APEM
    Q19P1BXXR24E APEM
    Q19P1BXXR24E is manufactured by APEM and is categorized in the Panel Mount Indicators category. Q19P1BXXR24E is described as LED INDICATOR, 19MM, PROMINENT, 24VDC, IP67. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by APEM
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"