Q16F1BXXR12E APEM
  • Part Number: Q16F1BXXR12E
  • Manufacturer Name: APEM
  • Description: LED INDICATOR, 16MM, FLUSH, 12VDC, IP67
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • Available: 10
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about Q16F1BXXR12E APEM
    Q16F1BXXR12E APEM
    Q16F1BXXR12E is manufactured by APEM and is categorized in the Panel Mount Indicators category. Q16F1BXXR12E is described as LED INDICATOR, 16MM, FLUSH, 12VDC, IP67. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by APEM
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V