FPAR3D1422A12N9 APEM
  • Part Number: FPAR3D1422A12N9
  • Manufacturer Name: APEM
  • Description: SWITCH PUSH DPST-NO 200MA 12V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about FPAR3D1422A12N9 APEM
    FPAR3D1422A12N9 APEM
    FPAR3D1422A12N9 is manufactured by APEM and is categorized in the Pushbutton Switches category. FPAR3D1422A12N9 is described as SWITCH PUSH DPST-NO 200MA 12V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by APEM
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"