R1A060350R0G5AR ANAREN
  • Part Number: R1A060350R0G5AR
  • Manufacturer Name: ANAREN
  • Description: RES SMD 50 OHM 2% 1/4W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 7,101
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about R1A060350R0G5AR ANAREN
    R1A060350R0G5AR ANAREN
    R1A060350R0G5AR is manufactured by ANAREN and is categorized in the SMD Chip Resistors category. R1A060350R0G5AR is described as RES SMD 50 OHM 2% 1/4W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by ANAREN
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE