MC-9B-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-9B-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 9A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-9B-AC120V ALTECH CORP
    MC-9B-AC120V ALTECH CORP
    MC-9B-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-9B-AC120V is described as Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 9A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V