MC-65A-AC230V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-65A-AC230V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: MC 3 Pole Contactor, 100 (Continuous) A, 65 A, 18.5 kW, 230 V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-65A-AC230V ALTECH CORP
    MC-65A-AC230V ALTECH CORP
    MC-65A-AC230V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-65A-AC230V is described as MC 3 Pole Contactor, 100 (Continuous) A, 65 A, 18.5 kW, 230 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM