MC-65A-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-65A-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 65A, 3-Pole, 2 NC/2 NO, MC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-65A-AC120V ALTECH CORP
    MC-65A-AC120V ALTECH CORP
    MC-65A-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-65A-AC120V is described as Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 65A, 3-Pole, 2 NC/2 NO, MC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"