MC-50A-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-50A-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 50A, 3-Pole, 2 NC/2 NO, MC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-50A-AC120V ALTECH CORP
    MC-50A-AC120V ALTECH CORP
    MC-50A-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-50A-AC120V is described as Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 50A, 3-Pole, 2 NC/2 NO, MC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V