MC-22B-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-22B-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 22A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-22B-AC120V ALTECH CORP
    MC-22B-AC120V ALTECH CORP
    MC-22B-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-22B-AC120V is described as Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 22A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 275MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM