MC-18B-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-18B-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 18A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-18B-AC120V ALTECH CORP
    MC-18B-AC120V ALTECH CORP
    MC-18B-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-18B-AC120V is described as Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 18A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE