MC-130A-AC220V-L ALTECH CORP
  • Part Number: MC-130A-AC220V-L
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: MC 3 Pole Contactor, 130 A, 160 (Continuous) A, 37 kW, 220 V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-130A-AC220V-L ALTECH CORP
    MC-130A-AC220V-L ALTECH CORP
    MC-130A-AC220V-L is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-130A-AC220V-L is described as MC 3 Pole Contactor, 130 A, 160 (Continuous) A, 37 kW, 220 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.