MC-12B-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-12B-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 12A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-12B-AC120V ALTECH CORP
    MC-12B-AC120V ALTECH CORP
    MC-12B-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-12B-AC120V is described as Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 12A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    View
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M