KJR-D100AN-DNA-VE ALTECH CORP
  • Part Number: KJR-D100AN-DNA-VE
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: NPN Barrel Inductive Proximity Sensor 100 mm Detection Range
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about KJR-D100AN-DNA-VE ALTECH CORP
    KJR-D100AN-DNA-VE ALTECH CORP
    KJR-D100AN-DNA-VE is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Sensors category. KJR-D100AN-DNA-VE is described as NPN Barrel Inductive Proximity Sensor 100 mm Detection Range. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK