GMD-9M-01-DC24V ALTECH CORP
  • Part Number: GMD-9M-01-DC24V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: MINICONTACTOR; 9A/380/440V3POLE; 1NC; 24VDC
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GMD-9M-01-DC24V ALTECH CORP
    GMD-9M-01-DC24V ALTECH CORP
    GMD-9M-01-DC24V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. GMD-9M-01-DC24V is described as MINICONTACTOR; 9A/380/440V3POLE; 1NC; 24VDC. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK