GMD-85-DC24V ALTECH CORP
  • Part Number: GMD-85-DC24V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: 3 Pole Contactor, 100 (Continuous) A, 85 A, 45 kW, 24 V dc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GMD-85-DC24V ALTECH CORP
    GMD-85-DC24V ALTECH CORP
    GMD-85-DC24V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. GMD-85-DC24V is described as 3 Pole Contactor, 100 (Continuous) A, 85 A, 45 kW, 24 V dc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.