GMD-6M-10-DC24V ALTECH CORP
  • Part Number: GMD-6M-10-DC24V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: 3 Pole Contactor, 20 (Continuous) A, 6 A, 24 V dc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GMD-6M-10-DC24V ALTECH CORP
    GMD-6M-10-DC24V ALTECH CORP
    GMD-6M-10-DC24V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. GMD-6M-10-DC24V is described as 3 Pole Contactor, 20 (Continuous) A, 6 A, 24 V dc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    View
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK