GMD-18-DC24V ALTECH CORP
  • Part Number: GMD-18-DC24V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: 3 Pole Contactor, 18 A, 30 (Continuous)A, 7.5 kW, 24 V dc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GMD-18-DC24V ALTECH CORP
    GMD-18-DC24V ALTECH CORP
    GMD-18-DC24V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. GMD-18-DC24V is described as 3 Pole Contactor, 18 A, 30 (Continuous)A, 7.5 kW, 24 V dc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    MIC INLINE 1 BUTTON W/RUBBER CBL
    PLUG / SOCKET
    Mallory Sonalert
    CONTROL MANUAL VOLUME
    Mallory Sonalert
    GASKET NEMA 4X FOR 1SC SERIES
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    MOD USB FLASH DRV INTRFACE W/LID
    ACOUSTIC DAMPER YELLOW 4700OHMS
    ACOUSTIC DAMPER 1500 OHMS