GMC-12M-10-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: GMC-12M-10-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: 3 Pole Contactor, 20 (Continuous) A, 12A, 120 V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GMC-12M-10-AC120V ALTECH CORP
    GMC-12M-10-AC120V ALTECH CORP
    GMC-12M-10-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. GMC-12M-10-AC120V is described as 3 Pole Contactor, 20 (Continuous) A, 12A, 120 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    View
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    Keystone Electronics
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN