AIS30F10UN024-2M ALTECH CORP
  • Part Number: AIS30F10UN024-2M
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: SENSOR, M30X1.5, NPN-NO/NC, 10MM SENSING DIST, 100MM HOUSING LENGTH, FLUSH, 250MA MAX
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about AIS30F10UN024-2M ALTECH CORP
    AIS30F10UN024-2M ALTECH CORP
    AIS30F10UN024-2M is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Sensors category. AIS30F10UN024-2M is described as SENSOR, M30X1.5, NPN-NO/NC, 10MM SENSING DIST, 100MM HOUSING LENGTH, FLUSH, 250MA MAX. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A