ASV2-16.000MHZ-C-L1-T ABRACON
  • Part Number: ASV2-16.000MHZ-C-L1-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about ASV2-16.000MHZ-C-L1-T ABRACON
    ASV2-16.000MHZ-C-L1-T ABRACON
    ASV2-16.000MHZ-C-L1-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the General Oscillators category. ASV2-16.000MHZ-C-L1-T is described as OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"